Telepati Nasıl Yapılır!

https://i0.wp.com/www.spookystuff.co.uk/images/4043.jpg

Bir insanın düşüncelerini okumak! Acaba gerçekten mümkün mü? Mümkünse nasıl gerçekleşiyor ve ne gibi bir etkisi söz konusudur. Ben bunu birebir yaşayanlardanım. Telepati dediğimiz bu özellik aslında diğer yetenekler gibi birçok insanda mevcut fakat açığa çıkarılmayı bekler durumda olan bir yetenektir. Telepati, iki kişi arasında hiçbir ifade biçimi kullanılmaksızın karşılıklı kurulan bağdır. Bu bağı kurmak için, herhangi bir yer,mekan ve zaman gerekmemektedir.

Önceki birçok yazılarımızda beynin gözle göremediğimiz dalga boylarında frekanslar yaydığını ve dış çevreden frekanslar alarak bunları çözümlediğinden bahsetmiştik. Durugörünün temeli olan bu olay, aslında yeteri kadar değerlendirebiliyorsanız ve aralarında ki işlemleri birbirine sentezleyebiliyorsanız size farklı yetenekler sunacak başka kapılara açılmakta olan bir yol görevi görmektedir. Durugörüde mevcut beyin dalgalarınızı ilgili merkezlere yönlendirerek geri dönen verileri değerlendirmek suretiyle bir görüntü oluşturursunuz. Bu olay telepatiye çok yakındır, telepatide ise mevcut beyin dalgalarınızı, karşınızdaki kişinin dalga boyuna eşitleyerek o kişinin o an ürettiği düşünceleri çözümlersiniz. İnternet üzerinden araştırdığınızda tıpkı durugörü gibi bu konuda da birçok kaynak bulabilirsiniz. Ama birçoğu gerçekten denenmemiş ve kişilerin teori olarak yazmış olduğu aslında kendilerinin bile denemedikleri yada deneyip başarılı olamadıkları yöntemlerdir. Ben bu yazıda sizlere birden fazla teknik sunmayacağım. Ama kendi deneyimlerime dayanan ve hiçbirzaman da başarısız olmadığım bir tekniği sizler ile paylaşacağım. Gelin bu tekniğin nasıl yaptığını öğrenelim;

Öncelikle herşeyin başı inanç demiştik. Bu başlı başına ayrı bir konudur. İnanç konusunda hiçbir eksiğiniz olmadığından emin olun. Daha sonra en çok ihtiyacımız olan şey konsantredir. Öncelikle aranızda kendisi ile telepatik bağ kurmak istediğiniz kişiyi gözünüzün önünde canlandırmanızı istiyorum. Bu konumda gözleriniz kapalı olmalıdır. Kişiyi gözünüzün önüne getirin. Şimdi o kişinin tam olarak ne düşündüğüne konsantre olun. Onun ne yaptığını görmeye çalışın. Kişi ile aranızda zihinden zihine bir köprü olduğunu ve bu köprü üzerinden düşüncelerinin size aktarıldığını düşünün. Ne düşündüğüne konsantre olduğunuzda bir takım hissayatlara kapılacaksınız. Burda kişinin ne düşündüğüne dair bir sonuç alamazsanız bir önceki durugörü yazımızda anlattığımız şekilde kişinin o an nerde ne yapmakta olduğuna bakın. Bulunduğu yer ve konum size ne yapmakta olduğuna dair bilgi verecektir.

Kişi karşınızda duruyor ise, bu durumda gözlerinizi kapamanıza gerek yoktur. Sadece o kişiye dikkatlice bakın ve konsantre olun. Öyle bir konsantre olun ki kendinizi unutun. Kendinizi o kişi olduğunuza inandırın ve hissettiklerinize bakın. Ne hissediyorsunuz ne düşünüyorsunuz? Unutmayın, bu tekniğin püf noktası kendinizi o kişi olduğunuza tamamen inandırmaktır. Otomatikman aranızda kurulan zihinsel bağ sonucu, kişinin düşünceleri size aktarılacak ve hisleri yansıtılacaktır. Normalde siz bir kişiyi düşündüğünüz zaman evren ve zaman gerçeği netincesinde o kişi ile sizin aranızda telepatik bir bağ kurulur. Günah alma dediğimiz olayın temelide buna dayanır. Siz kişinin ardından gıybet edersiniz, kurulan bağ sonucu o kişinin günah adı verilen negatif enerjileri size aktarılır. Yada birine iyilik yaptığınız zaman yine aynı bağ üzerinden pozitif enerji aktarımı gerçekleşir. Ufak bir örnekte vereyim. Geçen gün iş yerinde oldukça sıkılmıştım ve ne zaman çıkacağımızı düşünüyordum. Müdürün zihninden ne geçtiğini görmek istedim. Yukarıda anlattığım şekilde kendisine odaklandım ve o olduğuma inandım. Öyle bir inandım ki neredeyse buna tam olarak kendimi kaptıracaktım. O anda şimdi çıkacağımıza dair içimi çok yoğun bir his kapladı ve müdür bize doğru dönerek artık çıkabilirsiniz dedi. Bu yaşadığım onca örnekten sadece bir tanesi. Bunlar tamamen benim kendi kullandığım ve doğruluğundan hiçbir zaman şüphe duymadığım yöntemlerdir. Sizlerde deneyerek kendinizi bu şekilde geliştirebilirsiniz. Ne kadar çok pratik o kadar çok gelişimdir. Bugünden itibaren yukarda anlattığım yöntemleri hayatınızda uygulamaya geçirin ve kısa bir sürede telepati yeteneğinizde oluşacak artışları görün. Hepinize başarılar dilerim…

Reklamlar
 • Trackback are closed
 • Yorumlar (42)
  • tolga
  • 30 Oca 2009

  merhaba ben tam olarak telapati kurmacağımız kişinin ne düşündüğünü anlamak için kendinizi onun yerine koyun ifadesini anlayamadım.yani içinizden nasıl bi telkin veriyorsunuz.onun yüzünü düşünüp telepati kurmak istediğimiz kişinin adınımı tekrerlıyorz.

  • cevher
  • 03 Mar 2009

  ruh için zaman mekan kavramı yoktur. telepati dedğimiz şey ruhun o gücünü kullanıp bilgilerin zihne aktarımını sağlamaktır. metafizik bütün eylemlerin başarısı insanın kendisine dönük yapmış olduğu öze dönüşe yönelik inklapların başarısı nisbetindedir. yadırgadığımız tarikatlarda şeh ile mürit rabıta denen şeyi yaparlar şeyhlerini düşünüp kaşlarının arasına baktıklarını hayal ederler bu ikisi arasındaki iletişimi telepati yoluyla kurmalarıdır…ve bu konuda çokta başarılı olmuşlardır safiyetleri nisbetinde. ilisilisyon=seyr-i sülük sayesinde….

  • wild_cat
  • 05 Mar 2009

  Sen, sen olmaktan çıkıyorsun. yani leyla ve mecnun gibi düşün. mecnun leyla’da kaybolmuştu. tek vucut tek ruh gibi.. beynini doğru kullanabilen herkesin yapabileceğine inanıyorum. ben yıllardır bu konu üzerinde yoğunlaşıyorum ve amatörce olsa da başarılı olduğum zamanlar oldu..

 1. abi ahmed huluside kavramlar kısmında birini düşündüğümüz zaman ona dair dalgalar yaydığımız ve onun beyniyle bir bağlantı kurduğumuz söyleniyordu.bu durumda birini uzun süre düşünerek onu karşımızdaymış gibi hayal edip birşey söylersek veya birşey emredersek ona bir nevi telepatik emir verip zihin kontrolü yapabilir miyiz?

 2. anladım abi teşekkür edeirm ama şu yönelme olayını tam anlayamadım biraz açarsan çok iyi olur teşekkürler tekrar
  beynin gizli güçleri isimli kitapta pisşik ayartmadan bahsediliyordu onun gibi birşey mi?

  • DeJavu
  • 06 Mar 2009

  Yönlenme derken kişinin düşünce akışının bozularak sana odaklanması demek istedim. Yani örnek verecek olursak sen bunu bana uyguladığında o anda benim kitap okuduğumu düşünürsen birden aklıma ani bir şekilde senin gelmen gibi.

   • DeJavu
   • 01 Şub 2009

   Hayır. Kendini bilinç olarak aradan çıkartıyorsun. Sanki sen hiç yoksun. Tamamen o kişisin. Kendinin hiç olmadığını tamamen o kişinin sen olduğunu düşünmen gerekli. Buna kendini ne kadar fazla inandırabilirsen (yani beyindeki şartlanmayı ortadan kaldırabilirsen) yapacağın telepatide o kadar güçlü olacaktır.

 3. anladım abi teşekkür ederim peki bu bi işe yarar mı 😀 abi çok soru soruyorum farkındayım ama bir yerde bir rus ajanın telepati ile insanları kontrol edip gizli binalar sızabildiğini okumuştum.doğru değil mi bu?birde şu kelimeler konusunda yazmıştım kullandığım kelime listesine devm edeyim mi yoksa sadece mürid ve nur mu kullaniyim?
  (liste:
  3600 mürid
  3600 nur
  3600 kuddüs
  1800 mümin
  1800 hakim)

  • yusuf
  • 28 Nis 2009

  abi bana yol gösterin.lütfen.teşekkürler.iyi günler.msn em: ygedikkaya@hotmail.com

  • erdal
  • 14 May 2009

  merhaba ben telepati ve benzeri psişik güçlere merakı olan biriyim,internette daha önce çok araştırdım,ama hiçbiri sizin anlattığınız gibi mantıklı ve etkiliyici değildi. anlattığınız tekniği denedim ama konsantre olma olayı açıkçası beni çok zorluyor,bu yüzden anlattığınıza yakın bir teknik denedim sizce mantıklımı bu şekilde telepati kurabilirmiyim,ilk olarak karşımdakine biraz yoğunlaşıyorum daha sonra ruhumun bedenimden çıktığını ve karşımdakine girdiğini hayal ediyorum bunu yaparken kendimi unutuyorum direk olarak ona yoğunlaşıyorum yani ister istemez konsantre oluyorum ve bir bütün oluyorum bunu yaparken sadece hayal ediyorum ama tamamiyle yoğunlaşmamı sağlıyor.umarım anlata bilmişimdir sizce böyle etkili olurmu.şimdiden çok teşekkür ederim.

  • telepati
  • 25 May 2009

  gercekten güzel seyler bende bu tür seyleri arastırıyorum bu konuları ve örnkleri geniş geniş ayrıntılarıyla acıklarsanız sevinirim. çok tşkler.

  • sido
  • 08 Haz 2009

  Evrensel gerçeklerle ilgili olarak Ahmed Hulusi’nin videolarını izledim.Çok farklı yorumlarla karşımıza çıkıyor.Bu güne kadar kuranı kerimin çevirisini yapan uzman kişilerden çok farklı görüşler var .Hadisler ise yine insan eliyle yazılmış kitaplardan oluşuyorsa insan şu soruyu soruyor:Bu zamana kadar öbür boyutlardan bilgi sızdıran olmuş mu?

  • sido
  • 09 Haz 2009

  Ruhlarla iletişim kurduğunu iddia eden insanlar var.Ya da örneğin bir fransız yazar var:Philippe Regeneau.L’autre cote de la vie adlı kitabında Kanserden ölen eşi nin ölümünden 10 gün sonra kendisiyle iletişime nasıl geçtiğini ve bu duruma adapte olduktan sonra (yani bir ruhla telepatik anlamda anlaşma sağlamaya başlamak)diğer boyut hakkında izin verildiği kadarıyle bilgi vermesi anlatılıyor.Kitapta en çok etkilendiğim konu; Ölen eşin diğer boyutu tanımlarken orayı beş duyumuzla algılamamızın imkansız olduğu ve arada etaplar bulunduğu ,yine herkesin bir görevi olduğu ,bulunduğu etabı tamamlayan kişinin bir üst etaba eğer isterse geçebileceği idi.Bilgi sızdıran derken bu yaramaz ruhları kastettim.(Biraz ironik oldu ama)
  Bu arada Volkan Bey,yazılarınızı ilgi merak ve beğeniyle okuduğumu her fırsatta belirtiyorum.
  Sayenizde Ahmet Hulusiyi keşfetmek de herhalde bu güne kısmetmiş,artık ne kadar geç kalmışım diye hayıflanmam boşa,hiç olmazsa şimdiden sonra bilgilerinden yararlanabilirim.Ahmed Hulusinin dine bakış açısını çok sevdim.Günümüzde dinden çıkar sağlayan o kadar çok insanla karşılaşmaktan herkese şüphe ile bakar hale gelmiştim.Keşke onu daha çok insan okuyup anlayabilse diyorum ve sizlere çok teşekkür ediyorum.

  • özgür kız
  • 20 Haz 2009

  ben bunu dün öğrendim ve ilk deneyişimde sadece o kişinin hislerini duydum. Yani başı ağrıyormuş ve ben bunu hissetim. Düşüncelerini duymak için ne yapabilirim. bunun sınırları nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • sido
  • 24 Haz 2009

  Genelde tahminlerim doğru çıkıyor.Bazen durugörü değil de öngörü mü desek acaba ;aslında ifade etmekte zorlanıyorum.Bana tahmin olayı ile olacakları önceden bilme arasında bir fark var mıdır(içime doğdu deriz ya.)açıklar mısınız?
  Farkındalık yazınız için kutlarım ve teşekkür ederim.Çok güzel yazıyorsunuz.
  İyi çalışmalar dilerim.

  • Vil
  • 28 Haz 2009

  ben bazen kendimden korkuyorum bazen birşeye o kadar yoğunlaşıyorum ki ardından düşündüğüm olaylar oluyor bazen kötü şeyle düşünmek istemiyorum çünkü olunca içim yanıyor.Sizce bu telapati mi?Çözemedim.Bazende gündüz yaşayacaklarımın çoğunu gece rüyamda görüyorum sezgilerim çok kuvvetli bu nedenle çoğu zaman arkadaşlarımın benden çekindiği zamanlar oluyor.Bu telapati değil değil mi?Ama insanları çok aşırı benimsiyorum buda telapati kurmamı sağlıyor ama bu özelliğimin telapati olduğunu yeni öğrendim:)

  • secret
  • 14 Tem 2009

  daha geniş bilgi verirseniz sevinirim

 4. gördüğüm rüyalar çıkar bazen çok yoğun olduğum konularda doğru tahminler de bulunurum dedmin babasınında böyle yetenekleri var mış bana genetik oalrak geçmiş oalbilir mi?ellerimle dokunmadan hafifçe cisimde hareket ettiriyorum.

 5. sizce ben beynimi ne durumda geliştirmiş olabilirim veya bu bana genetik oalak mı geçmişitr?şimdiden saolun

 6. bazen gördüğüm rüyalar çıkar.eğer yoğunlaşırsam bir konu üzerinde doğru bilgiler elde edebilirim.çok fazla dikkatimi toplayıp konsantre olabilirsem cimleri hareket ettirebiliyorum.bu özelliğimin çok olmasını isterdim ama yeni farkettim.dedemin babasında da böyle bir özellik var mış bana genetik olarak geçmiş olabilir mi yardım edebilirmisiniz?bulunduğum konum nedir?ne yapmama gerekir?nerelere başvurabilirm?

   • DeJavu
   • 05 Mar 2009

   Uzun süre düşünürsen sadece o kişi ile aranda bulunan bağı güçlendirmiş olursun. Ona göndereceğin sinyaller ile kendisine birşey asla yaptıramazsın. O CNBCE de var 🙂 En fazla o kişinin gönderdiğin sinyalleri algılamasını sağlayabilirsin ki buda ummadığı bir anda senin aklına gelmen yada bir anda düşünce akışının bozularak sana yönlenmesi şeklinde gerçekleşir.

 7. belkide bu konuyla alakalı değil ama genede paylaşmak istiyorum .olacak bir olayın sonunu tahmin edebiliyorum. belkide mantıklı düşündüğüm içindir ama bana ilqinç qelmeye basladı.örnek veriyorm.
  birgün bi arkadaşm yanlış birşey yaptığı için evine gitmicekdi ve sokakta sabahlamayı düşünüyodu. bende ‘ evine qit bak qör ailen sana hiç kızmıcak aksine daha qüzel şeyler olucak ‘ dedım. ve bunu ona inandırdım. ertesi qün mutlu bir şekilde yanıma qeldi. bunun qibi birçok olayla karşılaştım . beni aydınlatırsanız sevinirim.

  • Doğuş
  • 07 Ağu 2009

  telepatiyi hayvanlarlada kurabilirmiyiz? Her gece odamdaki sivrisineklerden bıktım.Sinek kovucu almıyorum çünkü sinirleri etkiliyor.Bunun yerine telepatik yoldan ‘eğer gitmezseniz sizi …. gazetesinin kapak kısmına yapıştırırım!’ demek istiyorum.Bunu duyan hangi hayvan olursa olsun kaçar sanıyorum.

  • zeynep
  • 11 Ağu 2009

  ben bişey sorucam yardımcı olursanız çok sevinierim.telepati kurmak istediğim kişi benden çok uzakta onu karşımdaymış gibi hissetmek için resmine baksam yaralı olurmu.sorumu vevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

  • Meraklı
  • 21 Ağu 2009

  Volkan Bey yazılarınızı okuyorum. Çok beğeniyorum.
  İsminizi diğer yorum yazan arkadaşlardan öğrendim. Sizin hakkınızda başka bir bilgiye sahip değilim. Blog sayfanızı kullanamadım. Bilgisayarlar hakkında fazla bir bilgim yok. Benim isteğim de küs olduğum bir arkadaşıma sinyal göndermek. Şu güzel ramazan ayında en azından beni aramasını ya da mail atmasını istiyorum. Sizce bunu sürekli onun yerine kendimi koyarak yapabilir miyim? Benim hakkımdaki düşüncesini olumluya çeviricek bişeyler de içimden geçirmem etkili olur mu? Özür beklediğim için kendim arayamıyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

  • miss.beauty
  • 21 Ağu 2009

  bunu okuduktan sonra ufak bi deneme yaptım..Msnde o an oturum açmasını istediğim biri vardı ve kendimi yoğunlaştırdım konsantre oldum o olduğuma inanmaya çalıştım bi süre konsantre olmaya devam ettim artık yüreğimden bi ses gözlerimi açmamı sölediği anda ….. oturum açtı iletisini gördüm :S geçirdiğim şoku anlatamam :S

  • miss.beauty
  • 22 Ağu 2009

  Bunu sık sık denemeye ve geliştirmeye çalışıcam ayrıca astral seyehat’i denemeye çalışıorm ama sanırım ondaki konsantre olma durumunu biraz daha geliştirmem lazım…Gerçekten çok bilgilendirici yazılar burda okuduklarım..Basit anlaşılması kolay ve kolay yöntemler..Teşekkür ediorm 🙂

  • yeah
  • 27 Ağu 2009

  ya tam konsantre oluyorum kendimi onun olduğuna inandıyorum dışardan bir ses! ”hanımların dikkatine overlok makinesi ayağınıza geldi halı kenarına pas pas kenarına…” biri bana telepati konusunda yardım edebilirmi çok seviinirim devil_6666_tr@hotmail.com

 8. Arkadaşlar benim başıma bazen şöyle bir şey oluyor ;
  Kardeşim dışarda koşuyo…ben içimden bir şey olacağını hissediyorum kardeşimi uyarıyorum koşma bişi olucak diye…beni dinlemiyo ve koşmaya devam ediyo ve ben uyardıktan 10-15 saniye sonra mutlaka bi şeye takılıp düşüyor ve her sefewrinden dizi ve kolu kanıyor.bu da bu tür bişi mi?

  • Aytekin
  • 09 Eyl 2009

  İyi günler volkan bey ben aşığım hem de çok ama aşkım beni benden de çok seviyor ama ayrıyız kendisiyle görüşmüyoruz bense ona karşı telepati yapmak istiyorum bir şekilde onla bağlantı kurmak istiyorum beni affetmesi için nasıl bir telepati yöntemi kurabilirim… Üçüncü gözüm kapalı telapti kuramazsın diyorlar bu doğru mu… Yanıtınızı bekliyorum lütfen bana yardım edin çünkü ilk kez aşığım…

  • AYTEKİN
  • 10 Eyl 2009

  Merhaba Volkan bey yukarıdaki yazıların hepsini okudum örnek var derken acaba bu iki kaş arasından geçen kablo örneği mi çünkü başka örnek okuyamadım yani biraz yardımcı olursanız çok sevinirim bir de telepatiyi herkesin uygulayabileceği örneklerle açıkladığınız için teşekkür ederim başka sitelerde bir sürü abartı var yok golden triangle yok üçüncü göz şakrası yok inisiyasyon allah aşkına tabular inisiyasyonla mı telepati yapıyorlar benim sizden ricam bana birkaç örnek daha verin lütfen teşekkürlarimle…

  • Aytekin
  • 17 Eyl 2009

  İyi günler Volkan bey ben sizden bir ricada bulunmak istiyorum ben Türkiyenin en güzel ve en modern memleketi İzmirde yaşıyorum lakin şöyle bir durum var İzmirde telepati yada Reiki gibi eğitim veren yerler ve hatta kişiler bile yok sayılır bir varsa da ben tanımıyorum çok araştırdım ama bulamadım… Sevgili Volkan bey sizden rica ediyorum lütfen İzmirde Telepati eğitimi veren bildiğiniz yada tanıdığınız isimler varsa lütfen bana iletin teşekkür ederim… İyi çalışmalar..

  • -mel-
  • 19 Eyl 2009

  merhaba içimde muhteşem bir enerji var sanırım bu işi en mükemmel şekilde yapacağım fakat nasıl geliştireceğimi bilmiyorum.daha önce cok farklı seyler yaptım bizim evimize girecek olan hırsızın beynine girdim ve tüm planları gordum 2 gun sonra aynen gerceklesti.buna 1 yıl yakın zamanda bukdar buyuk bi olay olmadı yardım edin geliştirim…

  • Aytekin
  • 25 Eyl 2009

  Volkan bey ara sıra telepati yapma yada kurma örnekleri verirseniz çok sevinirim iyi günler…. Biliyorum iyi örnekler var ama ben bu işi öğrenmek istiyorum malum izmirden yazıyorum iyi çalışmalar diler şimdiden teşekkür ederim…

  • DeJavu
  • 09 Eki 2009

  Tabiki, telepati aslında en çok merak edilen konular arasında onla ilgilide güzel bilgiler paylaşacağız…

  • DeJavu
  • 09 Eki 2009

  Okuyup geliştirebilirsin elbette her zaman için yardıma hazırız fakat senin belirttiğin bu olay telepati değil zaman içerisinde durugörü dür.

  • Kaan
  • 14 Eki 2009

  Telepati aynı anda hayalgücüdür bence. Hayalinin sınırlarına ulaştığında kimi nasıl görmek istiyorsan öyle bir telepati kurulur. Telepati bence budur. Sadece düşündüğünün yarısının yüzde 50 gerçekleşme payı vardır. Bu da tamamının yüzde 25i filan oluyor. Ben açıkcası böyle şeylere pek inanmıyorum. İnanmak istiyorum ama inanmıyorum. Fantastik Film Hastasıyımdır. Ne kadar film varsa izledim. Ama mantık dışı şeyler geliyor bana. Telepati bence hayal gücünden ibaret. Bir insanı nasıl görmek istiyorsan zihnin ona odaklanıyor.

  • aykutminikli
  • 18 Eki 2009

  sayın DeJavu ilk defa bir yazınızı okuyorum hayrete düştüm.Çok basit bir şekilde bu kadar ayrıntılı anlatılması çok hoşuma gitti tebrik ederim.Yarından itibaren bu dediklerinizi uygulamaya çalışacağım.Fakat sizinle konuşmak istediğim başka konularda var.Rica etsem mail adresimden konuşabilir miyiz?

  • yiğitcan
  • 21 Eki 2009

  ahh çeşke öğrensem telepatiyi ayğıma hep kız getiririm

  • ruhsal
  • 22 Eki 2009

  volkan beye bu yalın anlatımından dolayı teşekkür ederim. telepatiye %100 inananlardanım, çünkü çok telepatiksel şeyler yaşadım, sezgilerim çok kuvvetli. şunu da eklemek isterim. HERŞEY BEYNİMİZDE BİTER, HERŞEY!

  • DeJavu
  • 22 Eki 2009

  Asıl ben sizlere teşekkür ederim. Destekleriniz ve yorumlarınız için…

  • Melike
  • 10 Eki 2010

  Bu tür şeyler vardır, anlamak da bir telepatidir. Telepati kendinizi inandırdığınız şeylerden geçer, ancak bu bir güç değildir. Telepatiyi kullanarak kendinizi rahatlatırsınız ama bunu kesin yargılara dayandıramazsınız. Bu vardır, ancak onu kullanmak sizin bir şeyleri elde etmenizi sağlamaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: