Astral Seyahat Üzerine İnceleme

https://i1.wp.com/www.mailce.com/resimler/astral.jpgAstral seyahat hakkında bugüne kadar birçok şey yazıldı ve çizildi. Yazılanların doğruluğu ise başaran ve başaramayanlara göre birçok kez tartışıldı. Tanıştığım ve bu konuya ilgili olan birçok insan bunun çok zor bir olay olduğunu yada sürekli denediklerini fakat başaramadıklarını anlattılar. Aslında astral seyahat hiçte kendilerinin belirtmiş olduğu gibi başarılabilmesi zor bir hadise değildi. Onlar sadece neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu tam olarak bilmiyorlardı ve konu hakkında tam bilgiye sahip değillerdi. Benim hayatta ki en büyük prensiplerimden birisi, bir işe kalkışmadan önce o konu ile ilgili olarak edinebildiğim kadar fazla bilgi edinmektir. Bir yere tatile gitmeden önce mutlaka bir araştırma yaparsınız değil mi! Gittiğiniz yer neresidir size ne gibi imkanlar tanımaktadır kötü yanları nelerdir. Herhangi geliştirmek istediğiniz bir yetenekte de durum aynısıdır. Mevcut bir yeteneğinizi geliştirmek istediğinizde sadece bunu düşünerek ve ne olduğunu tam olarak bilmediğiniz bir iki teknik ile başarmanız mümkün değildir. Öncelikle konuya ilmi açıdan tam olarak hakim olmalısınız. Elinizden geldiği kadar konuyu araştırmalı ve bilgi edinmelisiniz. Konu hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduktan sonra zaten nerde ne gibi yol izlemeniz gerektiğini bileceksinizdir

Benim bu yazıda ki amacım sizlere sosyal yaşamın getirdiği zorluklarıda düşünerek, yürümüş olduğunuz yolu mümkün mertebe kısaltmaya yarayacak püf noktaları sunmaktır. Öncelikle astral seyahat hususunda bunun her insanda mevcut olan gerçekleştirilmesi son derece doğal bir özellik olduğunu bilmenizi isterim. Vücudumuz ile tümleşik halde bulunan ışınsal bir bedene sahibiz. Bu noktada çok önemli bir gerçeği farketmenizi istiyorum. Astral seyahatte vücuttan ayrılma diye bir olay kesinlikle söz konusu değildir. Ruhun vücuttan ayrılması ancak ölüm ile gerçekleşir ve geri dönüşü olmayan bir durumdur. Geri dönüşüm sadece bir noktada mümkündür oda Fetih ehli dediğimiz evliyalar tarafından gerçekleştirilebilen bir hadisedir. Astral seyahatte beyin mevcut şuurunu (tabirsel olarak) dışarı yansıtır. Yani ruhunuz hala bedende olmaktadır ama şuurumuz belli bir noktaya yönlenmiştir. Ruh görüşünde zaman ve mekan kavramı yoktur. Bu nedenle düşündüğünüz anda dilediğiniz yerde olabilirsiniz. Görüş tabiri buna dayanmaktadır. Bunu durugörüden ayıran nokta ise durugörünün bu olayın uyanık iken gerçekleşmesi durumu olduğudur. Astral mekan mevcut bulunduğumuz dünyanın birebir kopyasıdır. Dünya üzerinde gerçekleşen tüm olaylar akaşik kütüphanelere yani evrenin veri tabanına “her an”  aktarılmakta ve orada muhafaza halinde tutulmaktadır. Sizin bulunduğunuz ortam bu iki nokta arasında ki geçiş durumudur. O yüzden görmüş olduğunuz görüntüler birebir o anda gerçekleşmekte olan olaylardır.

Şimdi astral seyahatin halk dili ile en zor ama aslında bir o kadar basit olan nasıl yapılabileceğine dair olan bilgilere geçelim;

Öncelikle rahat bir pozisyon almayın evet yanlış duymadınız rahat bir pozisyon için uğraşmayın. Bırakın fizyolojiniz bunu oluştursun. Yorgun olduğunuz anları bu iş için ganimet bilin. Özellikle yatmadan önce yapmanızı tavsiye ederim. Ben astral seyahat konusunda tüm çalışmalarımı uyumak için yatağa uzandığımda yaparım.  Yatağa uzandıktan sonra ayak parmaklarınızdan başlayarak her bir kasınızdan emin bir şekilde mümkün olduğu kadar gevşeyin. Özellikle yüz kaslarınıza bu konuda dikkat edin çünkü yüz kasları istemsiz şekilde kasılabilen kaslardır. Yüz kaslarınızın dahi tam olarak gevşemiş olduğundan emin olun. Hatta bu işlemi yapmadan önce bir miktar yoğurt yemenizin oldukça faydası olacaktır. Vücudunuz uyku hormonu salgılayacağı için beyninizin alfa ritmine geçiş süresinde etkili bir düşüş yaşanacaktır. Kaslarınızı gevşettikten sonra gözlerinizi kapatın. Bu noktada iş kişinin kendi beynini kandırması ile ilişkilidir. Bazı sitelerde ip metodu yada astral bedeninizi kendinizin karşısında durduğunu imajine etme gibi yöntemler anlatılmaktadır. Ben size kendi yöntemimi anlatayım. Ben tam olarak gevşediğimde bulunduğumuz konumu tamamen unutarak kendime yukarıdan baktığımı düşünürüm. Tavanda asılı olduğunuzu düşünün havada süzülüyorsunuz. Kendi bedeninize bakıyorsunuz şimdi bu düşünce şeklinde sabit kalın. Uzatabildiğiniz kadar uzatın bu görüntüyü. Bir müddet sonra yavaşça artan bir sarsıntı sesi duyacaksınız kalp bölgenizden gelen bir ses. Dikkate almayın… Kalp atışlarınız sanki son derece hızlanıyor hatta sizi öldürecekmiş gibi gelecektir. Umursamayın, o aslında kalbiniz değil sizin kalp çakranızdır. Kalbiniz normal ritmi ile atmaya devam etmekte hatta ritmini uyku konumuna girdiğiniz için dahada düşürmektedir. Bu seslerin tam beyninizi kemirme noktasına geldiği anda midenizde bir boşluk hissedeceksiniz. Tıpkı bir arabanın içerisinde iken kasise girdiğinizde aracın zıplaması ile yaşadığınız boşluk hissi gibi. Bu noktada yapmanız gereken en önemli şey korkmamaktır. Korkuyu zihninizden silin. Merak etmeyin astral denemesi ile ölen kimse yoktur. En fazla korktuğunuz anda otomatik olarak geri çekileceksinizdir. Bu vücudun doğal bir mekanizmasıdır. Aynısı astral formda ikende geçerlidir. Korktuğunuz anda gümüş kordon tarafından aniden geri çekilir ve gözlerinizi yatağınızda açarsınız. Boşluk hissinden sonra kendinizi aniden gerçekten havada süzülürken bulacaksınız. Bu az önce hayal ettiğiniz biçimden oldukça farklı olacak çünkü hayal esnasında sadece kendi bedeninize odaklanmışken astral formda çevrenizdeki eşyalarıda net olarak görebileceksiniz.

Eğer bunları tam olarak başardı iseniz aynı şekilde duygularınıza hakim olmaya çalışmalısınız. Korkmayın… Diğer varlıklar diye birşeyde yoktur. Eğer bir varlık yada farklı bir suret görürseniz bilin ki kendi bilinç altınızın oluştuğu suretlerdir. Onun gözlerinin içerisine baktığınızda zaten anında yok olacağını göreceksiniz. Sadece bulunduğunuz oda içerisinde dolaşın. Birkaç dakika kadar fazlasını yapmaya çalışmayın. Duvardan dışarı çıkarak dış dünyaya açılmayı düşünmeyin, ilk denemelerde sadece odanızda dolaşın ve çevreyi inceleyin.

Şimdilik bu kadarı bizim için yeterlidir. Bir sonraki yazımızda aynı şekilde detaylı olarak konuyu irdelemeye devam edeceğiz. Hepinize başarılar diliyorum…

Reklamlar
 • Trackback are closed
 • Yorumlar (7)
 1. Teşekkür ederiz Volkan Abi. Yine çok önemli bir mevzuda bizi aydınlattın. Aslında korkuyordum abi ama bu akşam bir deneme yapacagım

  • DeJavu
  • 31 Eki 2008

  Korkulacak birşey yok. Merak etme orada seni bekleyen herhangi birşey söz konusu değil. Tek korkun kendi bilincin. Oda senin hakimiyetinde olduğu sürece sorun yoktur.

  • Oquz
  • 09 Kas 2008

  Abi bu konuda arkadaşlara örnek olarak kendimi gösterebilirim.Korkulacak hiçbir şey yok gayet normal bir eylemdir.AÇıklamak gerekirse aslında o gözleri açık çıkmak vs gibi deyimler tamamen hikaye siz geçiş sırasında uykuya dalıyorsunuz zaten.Bİlincinizi yenmeniz lazım korkularınızı göz önüne getirip yok edin bu sayede kurtulabilirsiniz.Çıkamama nedenlerinin ilk sebebi siz ne kadar istiyor olsanızda beyninizdeki ufak korku kırıntılarıdır;)

  • feelthepower
  • 24 Şub 2009

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.Bunu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.Daha önce de astral denemelerinde bulunmuştum fakat bunlar hayalden öteye gidememişti, herkesin anlattığı durumdan eser yoktu.Ama bu yazıyı okuduktan sonra yapmaya çalıştığım, olacağına inandığım şeyin ne kadar saçma olduğunu anlıyorum.Ayrıca sanırım Olasılıksız’ı ve Empati’yi okumakta Astral seyahat, telepati gibi konulara bilimsel açıdan bakmayı ve inanmayı kolaylaştırıyor 🙂

  • infinity
  • 07 Haz 2009

  Astral seyahat teriminin adını bile duymadığım bir tarihte ,bir gece uyumadan önce,ölmüşlerin ruhuna fatiha okuyup uykuya hazırlandığım bir sırada,sürekli olarak fatihayı tamamlayamadan uykuya daldığımı farkedip,uyanıp , yeniden okumaya başlıyordum.İşte bu döngü böyle devam ederken garip birşey oldu ve ben yukarı doğru yükseldiğimi hissettim.Ama bu sırada bir uçağın inişe geştiği anda çıkardığı sese benzer bir ses kulaklarımı tırmalıyordu.Ben fatiha ve ihlasları bitirmeye çalışırken sesle beraber aynı anda yükseliyordum.İyice yükseldim ;kendi kendime bu hayal değil düpedüz garip birşey yaşıyorum diye de düşünüyordum.Elimi tavana dokundum.Sonra okuduğum duaları bağışladım.Ses bir anda kesildi ,Yavaşça geri yatağıma indim.Bu olaydan sonra iyice uykum dağıldı ,ne yaşadığımı anlamaya çalıştım.Sabah evdekilere anlattım,benimle dalga geçtiler gelecek sefere eline kömür sür de tavanda izini görelim diye.
  Zihnimin bana oynadığı bir oyun muydu bu?

  • erkan özkan
  • 08 Ağu 2009

  volkan bey ben bir süredir düşüncenin gücü ile kaşık bükmek ve cisimleri hareket ettirmek için çabalıyorum ama nafile bu konuda ya zı yazarsanız sevinirim. şimdiden teşekkürler..

 2. İlk olarak benım gıbı buyuk korkuları olan ınsanların Astrale cıkması zor gorunuyor daha once gozlerının ıcıne bak gıbı bır kavram veya eylem duymamıstım ancak Astral eylemını Çakralarımızı actıktan sonra yapmak en akıllıca olanı bence çunku cakralar acıkdıktan sonra hem daha rahat hemde daha korkusuz olacaksınız denemedm ancak arastrmalarım gereğiyle boyle bır tavsıyede buluna bılırım :))

  BerkayBayrak __| Namı Değer|__ |AynakoLiqu’e|

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: