Değişim…

Bakmak gerekli… Görmek değil. Değişim başlı başına bana göre hayattaki en önemli unsurların içerisinde yer alan özelliklerden biridir. Hatta birçok yeniliğin temelini oluşturan baş unsurda diyebilirim. Bunu neden yazıyorum. Aslında bir o kadar basit ve bir o kadarda bizim gibi insanlar için gerekliliği bulunan bir durum olması dolayısı ile. Biraz önce sürekli takip etmiş olduğum Heroes isimli dizinin 25. sezon finalini izledim. Dizimizde bulunan Sylar isimli bir karakterin sahip olduğu bir yetenek söz konusu. Dokunduğu kişilerin beden şekline dönüşebilmekte. Dolayısı ile kişilerin anılarına dna yapılarına ve sahip oldukları herşeyi kendi bünyesinde barındırıp o özellikleri kullanabilme yeteneğine sahip durumda bir karakter. Bir yandan diziyi izlerken bir yandan da düşünmeye başladım. Hepimiz bir hayat yaşıyoruz. Olmak istediğimiz kişiler ve ulaşmak istediğimiz mevkiler söz konusu. Bunlar bizim belki idollerimiz belki amaçlarımız belkide zayıf olanlarımız için umutlarımızı teşkil ediyor. Peki gerçekte böyle birşey söz konusu olabilirmi? Sylar gibi fiziksel bedenimizi değiştiremesekte aslında mümkün. Mümkünden kastımda belki sözcüğünün anlamını ihtiva eden bir kelime değil. ” Acaba yapabilirmiyim?” benim için sadece gereksizlik ihtiva ediyor. Bunu neden söylüyorum. Sizinde bu şekilde düşünmeniz için… Değişim gerek fizyolojik gerekse ruhsal olarak tamamen gerçekleştirilmesi mümkün olan bir konudur. Değişimin neden gerekli olabileceğini düşünebilirsiniz. Bu aslında hayatımızın anlamını ihtiva eden bir sorudur. Çünkü değişim herşeyi kapsar… Bir amacınız ve bir hedefiniz söz konusudur. Ve bu hedefleri gerçekleştirmek için değişime ihtiyacınız vardır. Değişime ihtiyacınız yoksa zaten o hedefi gerçekleştirmişsiniz demektir.

Değişim fizyolojik olabileceği gibi ruhsal anlamda da gerçekleşebilen bir durumdur. En hızlı değişim ruhsal anlamda gerçekleşir ki bu zaten fizyolojinizi etkilemektedir. Değişim sağlayarak hayatınızda sahip olmak istediğiniz birçok şeye sahip olabilir ve yaşantınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz lakin belirlenen kurallar çerçevesi içerisinde (Secret ve Kader Farkı isimli yazı). Buraya kadar anladı isek değişimin nasıl söz konusu olabileceğine gelelim. Aslında bu birkaç yazımızı kapsayan bir konudur. Ben size bu yazıda sadece bir nevi reçete yani etkileri ve yan etkileri formatında söz etmek istiyorum. Ruhsal değişim dediğimiz gibi tüm hayatınızı sadece birkaç saniyede değiştirebilme yeteneğine sahiptir. O yüzden ruhsal değişimi gerçekleştirebildiğiniz anda gözlerinizi açıp kapamanız ile beraber zaten herşeyin değiştiğini anlamış olursunuz. Hayır abartmıyorum.. Sadece birkaç saniye yeterli olacaktır. Düşünebilirsiniz, peki o zaman niye herkes kendi hayatında fark yaratıcı değişikliklerde bulunmuyor. Cevabını söyleyeyim. Çünkü nasıl yapacaklarını ve ne olacağını bilmiyorlar… Gerçekten bunu bilen kişilerin sayısı son derece sınırlıdır. Değişim için bazı teknikler kullanmak gereklidir. Özellikle ruhsal değişimde, çünkü bu kısım işin başı olmak ile beraber aynı zamanda sonunu teşkil eder. Birkaç saniye dedik!… Bu teknikleri öğrendiğiniz zaman tüm yaşantınızı birkaç saniye içerisinde değiştirir ve buna inanma düşüncesi ile kalmaz nelerin anında değiştiğine bizzat şahit olup gözlerinizi fal taşı gibi açık bırakabilirim.

Ne istiyorsunuz?… Hayatınız kötümü gidiyor? Sevgiliniz sizinle mutlu değil mi? Kazandığınız para sizin için yetersiz mi? Yoksa insan ilişkilerinde mi bir zayıflık söz konusu? Kimse sizi sevmiyormu yada başkaları sizden daha fazlamı ilgi odağı? Bunların gerçekten canınızı sıktığını en azından bir tanesinin sizi memnun etmediğini düşünmekteyim. Fakat size şunu söylemek isterim. Artık dur demenin vakti geldi….. Neden başkaları sizin istediğiniz herşeye sahip iken siz istediğiniz hiçbir şeye sahip olamıyorsunuz. Onu sizden ayıran fark nedir? Sadece düşüncelerini değişim sağlayarak gerçeğe dönüştürebilmesi!… Sıra sizde… Fakat göz ardı etmememiz gereken bir durumda söz konusu. Değişimin getirecekleri. Değişimi bir sonraki yazımızda nasıl yapabileceğimizi anlatacağız. Modelleme dediğimiz bu olay söz konusu. Modellemenin getiri yüksek olduğu gibi götürüsüde yüksek yada söz konusu olabilir. Azda olsa değineyim. Değişim için el sıkmamız gerekecek. Belirlediğimiz kişinin özelliklerini kendi karakterimizi geri planda bırakarak öne sunacağız. Dolayısı ile inanın ki burada yazmakta güçlük çekiyorum zihinsel yapımız dahil herşeyimiz bir anda değişecektir. Fakat belirlediğimiz rol modelini iyi seçmemiz gerekli ve değişimi sağlamadan öncede bu rol modeline büründüğümüzde bizim açımızdan olumsuz olabilecek yanlarını iyi saptamamız gereklidir. Kendinize seçtiğiniz rol modeli bir ünlü ise onun özelliklerini kopyaladığınızda kötü yanlarınıda kopyalamış olacaksınız. Hayatınızda alkol kullanmamış biri iseniz belkide bu kişilik yüzünden bir iki kadeh ile başlangıç yapabilirsiniz. Seçimler her zaman için doğru olmalı. Ki bunlarıda nasıl yapabileceğimiz konusunda gerekli bilgiyi sizlere sunacağım.

Sonuç itibari ile değişim doğru kullanıldığı zaman hayatınızı mükemmel ölçüde değiştirebilecek bir silah yanlış kullanıldığı zaman ise sizi yerlebir edebilecek bir durumdur. Değişim yolunda hepinizden gerekli çabayı göstermenizi temenni eder başarılar dilerim…

Reklamlar
 • Trackback are closed
 • Yorumlar (6)
  • Oguzz
  • 05 May 2009

  Merakla bekliyorum değişimi..Umarım en kısa zamanda yazarsın abi..

  Bu arada sormak ve danışmak istediğim bir konu var.

  Bu Sadıklar Planı ve Sirius Celseleri tam olarak anlatıldığı gibi mi yani geçerliliği varmı doğrumu yanlış birşeymi aydınlatırsan sevinirim..

  • sido
  • 20 May 2009

  Yazılarınızı ilgiyle okuyorum.
  Yıllar önce üniversitede derste bir olay yaşadım halen anlam veremiyorum.
  Hocamız sınıfa girdi ve genel güncel konuşmalardan sonra ,o günkü işleyeceği konuyu tam söyleyeceği sırada pat diye ben söyledim,ve o yazarın şu şiiri demeden şiirin adını söyledim.Hocam hayretle bana döndü ”nerden bildiniz”dedi.
  Başka bir olayda da yan odada bulunan kuzenime onu oyun oynamaya davet etmek için tam seslenmek üzereyken vazgeçtim.İki saniye sonra kuzenim odaya girdi ve ”Beni mi çağırdın” dedi.
  Benzer olaylar yaşıyorum.Bunlar tesadüfen mi oldular?Telepati olamaz herhalde çünkü karşılıklı değil.Yani hesapsızca gelişen şeyler.

  • sido
  • 21 May 2009

  İyi de,nerden başlayacağımı bilemiyorum.
  Yanıt için teşekkürler.

 1. Hi, discriminative posts there 🙂 thank’s exchange for the interesting information

  • orgeneral
  • 02 Haz 2009

  güzel abi çok güzel!abi yazıların harika ama bende bir teknik biliyorum.bu tekniği sana anlatabilmem için önermiş olduğum matrixe hükmedin kitabını okuman gerek.orada da aynı şekilde bir değişimin çok basit bir yolu anlatılyor.yazını çok çok çok beğendim ve çok lazım olan bir anda karşıma çıktı çok sağolasın abi

  • deliderya
  • 07 Ara 2009

  Yazılarını okuyorum.. 10 yıl kadar önceydi.. Arkadaşımın biri bana “rüyalarını” kontrol edebildiğini çok keyifli olduğunu söylemişti. Onun sözlerine kimi arkadaşlar inanmasa da ben rüyalarımda biryerlerden düşmekten sıkılmış, tam da ihtiyacım olan şeyi duymuştum ama nasıl yapılacağını bilmiyordum ona özgü olduğunu düşündüm ve içgeçirdim ben de yapabilseydim ne iyi olurdu. yine 5 yıl kadar önceydi.. üniversite eğitimimin zorlu yılları tekbaşıma okumak zorunda kaldığımdan geçen seneden biriktirdiğim borçlarımı ödemek için kemerleri sıktığım zamanlardı. Ama güzel olan bir şey vardı ki uyumayı artık çok seviyorum. hiçbir sosya faaliyete zaman ayıramasam da uykularım müthişti. 8 ay gibi bir süre boyunca rüyalarım emrime amade. ne istiyorsam yapabiliyorum. hatta kendimi bile görebiliyorum uyurken. 2 yıl kadar önceydi.. Kardeşim Astral seyahat, lusid rüya, transandantal residasyon gibi bilgilerle gelince. geç aldığımı düşündüm. duru görü duru sezi, duru işiti. şimdilerde iç geçirmelerim depreşti. bir zaman kendiliğinden rastlantı olmayacak kadar uzun bir süre bu haller içinde olabildimse, yeniden neden olmasın? Ama bir problem vardı; kimse bu konu hakkında tam olarak birşeyler bilmiyor yada nette ben o kişileri bulamıyorum. yazılarını okuyorum yazmıştım. yazılarını okuyorum. şimdilerde dua’nın gücüyle etrafımda bazı şeyler değişim gösterdi. Yanıtımın yeri tam olarak bu konunun altı olmayabilir fakat senin beni anladığına adım gibi eminim.Şimdi ihtiyacım olan biraz tecrübe ve ekilen tohumun durumunu kontrol edecek bir bahçivan. Açıkça söylüyorum yardımlarını bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: